Kayseri’de Yükselen Miraç

Allah’ın selamı rahmeti bereketi sizlerin bizlerin ve tüm inananların üzerine olsun değerli Miraç gönüllüleri. Kayseri Kanaat önderleriyle ilgili bi araştırma yaparken çok değerli Şafak Radyo sahibi Ahmet Biçer Ceylan hocamın aracılığıyla  Miraç Kültür Merkezi yönetim kurulu başkanı  ve  23 Hadis.. gibi bır çok kitabın yazarı sayın Furkan Yılmaz Altınöz hocamla tanışma şerefine nail oldum. Miraç Kültür Merkezi gönüllü bir kültür mirasçısı olarak görev yapmaya kendini adamış bir hayır kuruluşu. Zaten ilk girdiğinizde o sıcaklığı samimiyeti hemen hissediyorsunuz.

Çocuk Kulübü 4-6 yaş grubu çocuk eğitimi ayrıca bayanlara Arapça, Hadis, Tefsir Eğitimi, Gençlerle sohbet günleri bir çok alanda faaliyet gösteren bir merkez.  Küçük oğlum henüz dört yaşına girdi bu Miraç ortamında öyle güzel bir eğitime tabi tutuldu ki her gün velileri arayıp ilgilenen öğretmenler çocuğu bir cevher gibi yetiştirmeye adamışlar kendilerini. Samimiyet, inanç sevgi hepsi birarada… Nadide  huzur dolu bir mekan . Müdire Zeliha Hanım gözlerinden sevgi ve adalet fışkıran ender biri. Piknıkler, Kozaklı Gezileri, kahvaltılar, Erciyes Turlarıyla velileri, öğretmen ve öğrencileri kaynaştıran bir kuruluş Miraç.

Hani hiç ummadığınız yerlerden  cevherler çıkar ya. Görmediğiniz, duymadığınız mekanlardan… Miraç Kültür Merkezi sessizce, yavaş yavaş öyle cevherler yetiştiriyor ki zamanla çıkacak bu cevherlerın yetenekleri. Çünkü daha çok küçükler , fidanlar bakımdalar meyve vakitleri gelince her bir evden yetişen bir Miraç yüreği önce ailelerine sonra etraflarına faydalı bir birey, vatanına dinine bağlı iman ehilleri olarak, geleceğin Kanaat önderleri olarak görevlerini alacaklar. Şimdiden oğlum ve onun gibi eğitime devam edenler faydalarını görmeye başladılar. Bir ezan okunduğunda küçüçük bi çocuğun herkesi susturup televizyonu kapatıp huşu içinde ezan dinlemesi; anlatılamaz, tarif edilemez bir duygu… Hele bu kendi evladınızsa.

Böyle bir projeyi hayata geçirdiği için ben Sayın Yılmaz Altınöz Hocamı Kayseri Kanaat önderlerinden biri olarak görüyorum. Şirketimiz dolayısıyla görüşmeler yapacağımız  Sayın Mustafa Çelik ve Ahmet Çolakbayraktar’a isimleri iletmekten onur duyacağımı belirtirim. Böyle kişilerin Kanaat önderleri olarak Kayseri ve Türkiye Geneli organizasyonlarda bulunmaları şart. Geleceğe şekil veren insanlar onlar. Müslüman evlatlarımızı ayrı ayrı inci gibi  yetiştiren onları koruyan kişileri en üst yerlerde organizasyonlarda  görmek istiyoruz .

Geçenlerde Kanaat önderleri yemeği verildi ve Başbakan Kayseri’ye geldi. Kanaat önderleri toplantısına Furkan Yılmaz Altınöz   Hocam ve Ahmet Taş Hocam gibi değerli kanaat önderlerini görmek isterdik. Çünkü gerçekten Kayseri’nin ender hiçe sayılmayacak cevherlerini  koruyan, yetiştiren, mazluma el uzatan kişileri onlar… Umarım yetiştirdikleri cevherler yıllar sonra ülkemize yeni bir soluk getirir.

Hürmet Bahar Tembih