Bengisu yayınları arasında çıkan “Düşündüren Hikayeler” Çıra yayınları arsında çıkan “Vahyin Aydınlığında Tavsiyeler ve Yirmi Üç Hadis” kitaplarının yazarı  Furkan YILMAZ bütün kitaplarını Afrika yararına imzalıyor.

10 Ağustos itibariyle Kayseri Mazlum der Şubesi ile işbirliği içerisinde başlatılan yardım kampanyasında; Furkan YILMAZ kendi kitaplarının bütün gelirini Afrika’ya bağışlayarak desteğini sürdürüyor.  Aynı zamanda Mirac Kültür Merkezi onursal başkanlığını da sürdüren Furkan YILMAZ konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

Kayseri Cumhuriyet meydanında açılan Afrika fotoğraf sergisi eşliğinde bir çalışma başlattık. İlginin yoğun olduğunu görüyoruz. Halka ulaşmak ve derdimizi anlatmak zorundayız. Bu anlamda yazmak, çizmek ve konuşmanın da tek başına yeterli olmadığını görmek mümkün. Zaman eylem zamanıdır. Düşüncelerin pratiğe indirilme zamanıdır. Ramazan ayı bu anlamda bir fırsat. Rahmet ayıdır. Bunu fırsat bilerek yüreğimizi ve vicdanımızı harekete geçirmek zorundayız. Biz büyük bir medeniyetin, İslam medeniyetinin mensuplarıyız. Bunu yeniden hatırlamayız. Göçmen kuşlar için, gelin olacak yoksul kızlar için, hizmetçi kadınları korumak ve yolda kalmışlar için vakıflar kuran; bir vakıf medeniyetiz.   Geç kalmamalıyız. Allah (cc) Afrikaya bizim ellerimizle yardım etmek istiyor.

Afrika fotoğraf sergisi eşliğinde yürütülen yardım kampanyası on bir gün süre ile devam edecek.