Ey kardeşim!

Müslüman Hanım bil ki! Allah (cc) İslami görev ve sorumlulukları yalnızca erkeklere vermemiştir. Kur’an ve sünnet Allah’a (cc) kul olma ve Resulüne (as) ümmet olma sorumluluğunu hem erkeklere hem de kadınlara farz kılmıştır. Bunun için öncelikle İslami bilgi, birikim ve bilinci elde etmelisin. Bu ise Kur’an ve sünnet ile yakından tanışman ile mümkün olur.

Ey kardeşim!

Müslüman Hanım İslami kimlik ve kişiliği ile toplum içerisinde yerini almalıdır. Düşüncesiyle, bilgisiyle, konuşmasının düzgünlüğüyle, kendisini ifade edişi ve kendisine güveni ile model oluşturmalıdır. Bu konuda giyim tarzı, fiziki görünüm ve davranış biçiminin çok önemli olduğunu unutmamalısın. Öyleyse kendini kontrol et ve muttaki model olma rolünü sürdür. Eksiklerin varsa gider.

Ey kardeşim!

Müslüman Hanım kitaplarla barışık olmalıdır. Tabiî ki en başta Kuran’ı kerim ve Hadis-i şerifler. İslam tarihi, peygamberimizin hayatı, sahabeler başucu kitaplarını içermeli. Doğu klasikleri ve seçerek okunulacak olan batı klasikleri ile beraber toplum bilim (sosyoloji) ve yönetim (siyaset) içerikli kitaplarla hayatı okumalıdır. Ayrıca bu okumalar içerisinde “edep” ve “hayâ” eserlerinin seçkin bir yeri olduğunu unutmamalısın. Oku! Hani ilk emir Oku değil mi?

Ey kardeşim!

Müslüman Hanımın; Ahlâkı: Üstün İslâm ahlâkıdır. Nişanesi: Hicap ve tesettürdür. Edebi: Hayâ, iffet ve temizliktir. Örnek bildiği: Müminlerin anneleri, sahabe hanımları ve tüm saliha hanımlardır. Sevgisi: Yalnız Allah ve Resulü ve İslâmi ölçülere bağlı herkes içindir. Halveti: Ahiret hayatını hatırlamak, kendisini kabrin karanlık ve darlığından rahata eriştirecek, onu selamete götürecek iyi amelleri işlemektir. Dostları: Allahın dinine bağlı Muvahhid, Mümin ve tüm Müslüman hanımlardır..
Cenneti özleyen müslüman hanım! bu özelliklerin seni cennete götüreceğini unutma.

Ey kardeşim!

Müslüman Hanımın; Buğzu: ümmeti Muhammede hayat hakkı tanımayan Yahudilere, Hıristiyanlara, münafıklara, ateistlere, feminizm diye yaygara koparan sinsi çağırtkanlaradır. Düşmanları: Müstehcen şarkılar; haram davetçisi müzikler, açık ve sapık fikirleri dayatmaya çalışan tüm dergi ve gazeteler, flört ve aşkın konu edildiği bütün sapık dizi ve filimler, ayrıca ahlaksız, iffetsiz kadınlar, kısaca Allah Teâla’nın gazabını üzerine toplayan her şeydir. Sen hanım kardeşim! Günlük yaşamını gözden geçir ve günahlara karşı uyanık ol. Saliha hanımlardan olmaya gayret göster.

Ey Kardeşim!

Müslüman Hanımı Allah (cc) muhatap kabul eder ve peygamberi (as) diliyle Kuran’da seni şöyle tanımlar; “Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına, müminlerin kadınlarına (bir ihtiyaç için dışarıya çıktıklarında) örtülerini üstlerine almalarını söyle..(Ahzab, 59)” ve “Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) sakınsınlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. (Örtüyle kendiliğinden) belli olan yerleri müstesna olmak üzere, ziynetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini, yakalarının üzerine örtsünler…(Nur,31).” Şimdi sen ey müslüman hanım islamın bu tarifine mutlaka uymalısın. Birileri şeytani felsefeleri süsleyerek seni batıl ideolojilerin yaşam tarzına çağırabilir sakın aldanma.